Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Dzień Babci, Dziadka i Seniora 2019 - relacja

W niedzielę 17.02.2019 r zarząd mniejszości niemieckiej zorganizował w świetlicy wiejskiej w Grabczoku spotkanie dla babć, dziadków i seniorów, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Wśród uczestników spotkania obecny był również ks. Teofil Cyrys. Na wstępie przewodnicząca koła Maria Raszkiewicz przywitała wszystkich obecnych oraz złożyła serdeczne życzenia.

Na wstępie przewodnicząca koła Maria Raszkiewicz przywitała wszystkich obecnych oraz złożyła serdeczne życzenia. Przy kawie, herbacie i kołaczu przybyli goście obejrzeli pokaz zdjęć ze spotkań z lat poprzednich. Oglądane zdjęcia przywołały bardzo miłe wspomnienia i zmobilizowały uczestników do rozmów i refleksji. Pani Lidia Białas przygotowała również konkursy i quizy, w które zaangażowali się wszyscy obecni. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy goście otrzymali w prezencie pięknego aniołka jako symbol opieki "anioła stróża" . Spotkanie było również okazją do wspólnego śpiewania, a p. Joachim Sosna swoją grą na harmonijce wprowadził wszystkich w bardzo miły nastrój .

Wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego spotkania składam serdeczne podziękowania.

Tekst i fotorelacja: Przewodnicząca Koła DFK Maria Raszkiewicz