Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Konkurs „Działalność OSP w województwie opolskim – historia i współczesność”.

Po raz pierwszy Marszałek Województwa Opolskiego organizuje i ogłasza konkurs plastyczno-literacko-filmowy pn. „Działalność OSP w województwie opolskim – historia i współczesność”. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o różnorodnej działalności ochotniczych straży pożarnych, rozwijanie zainteresowań historią lokalną z uwzględnieniem dziejów jednostek strażackich oraz roli społecznej jaką jednostki OSP pełnią w życiu lokalnych społeczności, popularyzacja dorobku jednostek OSP w województwie opolskim po przystąpieniu Polski do UE w związku z jubileuszem piętnastolecia akcesji. Do udziału w konkursie zaprasza się całe klasy -  uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz licealistów.

Link do strony organizatora: kliknij tutaj.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednej pracy konkursowej (jedna klasa zgłasza jedną pracę konkursową) będącej efektem pracy grupowej uczniów - więcej w poniżej zamieszczonym regulaminie.

Harmonogram konkursu:

– 15 kwietnia zakończenie naboru prac,

– 7 maja uroczyste wręczenie nagród w ramach II Gali Strażaka Województwa Opolskiego – 15 lat Opolskich OSP w Unii Europejskiej – „Aktywni ze św. Florianem w tle”, która została zaplanowana w Dom EXPO w Opolu.

Laureaci w każdej kategorii konkursu otrzymają nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca. Dodatkową nagrodą dla nagrodzonych i wyróżnionych klas będzie bezpłatne zwiedzanie wraz z przewodnikiem wybranych atrakcji turystycznych województwa opolskiego.

Szczegóły konkursu określa regulamin.
PDFkonkurs-straz.pdf (262,49KB)