Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Nasze nowe boisko!

Nowe boisku w naszej miejscowości powstało dzięki inicjatywie naszych mieszkańców. Prace związane z adaptacją terenu pod boisko piłki nożnej i boisko do siatkówki, rozpoczęły się latem, ubiegłego roku. Teren prywatny, który został udostępniony przez mieszkańców na cele rekreacyjno- sportowe z dnia na dzień staje się piękniejszy. Ogromne zaangażowanie w to przedsięwzięcie naszych mieszkańców jest niesamowite!

Latem 2018 r cały plac, odpowiednim sprzętem został poddany zabiegom agrotechnicznym, wytyczone zostały miejsca o odpowiednich wymiarach na boisko do piłki nożnej i siatkowej. Jesienią posialiśmy trawę, która przez długi czas musiała być podlewana abyśmy mogli uzyskać zamierzony rezultat – fajną zieloną murawę boiska. W tym czasie przygotowaliśmy również plac pod boisko do piłki siatkowej.

Późną jesienią zostały ustawiane bramki. Po zimowej przerwie, z końcem marca br. rozpoczęliśmy następny etap przygotowań boisk. Została skoszona trawa, pomalowano bramki na które zostały założone siatki.  Na  boisko do siatkówki został nawieziony piasek. Już niebawem  zostaną ustawianie słupki do umocowania siatki i -  mamy to!

Za ogromne zaangażowanie serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania naszego wspólnego, fajnego, nowego sportowego placu!
 

Serdecznie zapraszamy również na naszą Majówkę do Grabczoka! termin: 4 i 5 maja 2019 r.

Tekst – Sołtys Klaudia Gustaw

Fotorelacja – Klaudia Gustaw i Katarzyna Michaś