Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Kiermasz Wielkanocny – relacja

W niedzielę 14.04 w świetlicy wiejskiej w Grabczoku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Kiermasz wielkanocny w naszej miejscowości, który już od kilku lat jest organizowany przez grupę dzieci z Akademii Twórczości działającym w naszym klubie książki „Podgrabek” oraz współudziale rady sołeckiej i zaangażowanej grupie rodziców już na dobre wpisał się w harmonogram naszych spotkań. W zapachu nadchodzącej wiosny… pysznych świątecznych wypieków oraz aromacie świątecznych wyrobów wędliniarskich, przy kawie i wspólnych pogaduchach to niedzielne popołudnie nabrało iście świątecznego klimatu.

Podczas kiermaszu można było nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane przez nasze dzieci z Akademii podczas prowadzonych zajęć pod bacznym okiem Pani Magdy Gleń. Oprócz tego były piękne ozdoby z kwieciarni „Frelka” z Brynicy, świąteczne arcydzieła z „Lukrowej Krainy”, szydełkowane jajka, zajączki, kurki od Pani Grażyny z Kluczborka. Drożdżowe baranki od Gosi i Karoliny, miód, aromatyczne wędliny, drewniane zajączki, które zostały przygotowane przez Adrianka Sosnę i Pana Gotharda Świec oraz wiele innych wspaniałych rzeczy.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniach do kiermaszu dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna. Osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie było tak wiele, więc żeby nikogo nie pominąć dziękuję raz jeszcze WSZYSTKIM!

Fotorelacja z Kiermaszu Wielkanocnego 2019:

 

 
Tekst i zdjęcia: Sołtys Grabczoka - Pani Klaudia Gustaw