Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Konkurs Mały ogród – wielka sprawa - etap II - roztrzygnięty

Uczniowie klasy IIIa i klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagwiździu zdobyli wyróżnienie w konkursie Mały ogród – wielka sprawa – etap II na zaplanowanie dziecięcych ogródków przyjaznych różnorodności biologicznej, a tym samym pozyskali nagrodę rzeczową (bon towarowy) w wysokości 500,00 zł. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi zespołu zaangażowania i wykonania oryginalnego projektu ogródka przyszkolnego, który zyskał uznanie komisji konkursowej.

Celem konkursu jest promocja różnorodności biologicznej i zwrócenie uwagi na lokalne walory przyrodnicze, a w szczególności gatunki występujące lokalnie lub uprawiane tradycyjnie, a także działania pedagogiczne ukierunkowane na poszanowanie zieleni, walkę z zaśmieceniami, promocja segregacji śmieci, czystości i zieleni w najbliższym otoczeniu. Konkurs ma promować estetykę w otaczającej przestrzeni publicznej od najmłodszych lat, odpowiedzialność za naturę i przyrodę oraz przybliżyć dzieciom znaczenia ogrodu i sadu dla różnorodności biologicznej.

Ponadto dodatkową nagrodą dla uczniów PSP w Zagwiździu jest przygotowanie profesjonalnej koncepcji wizualizacji ogródka przyszkolnego oraz zakup sadzonek drzew i krzewów do jego przygotowania. Czekamy zatem na realizację kolejnego projektu zwiększającego zasoby bioróżnorodności w naszych wioskach!