Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Weekend majowy w Grabczoku i Mańczoku

Majowy  weekend

W dniach 04 i 05 maja odbył się majowy weekend w Grabczoku i Mańczoku.

Naszą majówkę już od kilku lat w każdą pierwszą sobotę maja  rozpoczynamy  nabożeństwem majowym przy kapliczce w Mańczoku.  W tym roku 4 maja o godz. 16:00  w sobotę w nabożeństwie majowym, którym przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Mróz i ks. Teofil Cyrys,  uczestniczyli mieszkańcy z pobliskich okolic - Jełowa, Łubniany, Brynica, Mańczok, Dąbrówka Łubniańska i Grabczoka. Ks. Krzysztof przed rozpoczęciem nabożeństwa przetoczył kilka słów o historii Mańczoka, wspomniał o  byłych mieszkańcach Mańczoka, skierował również podziękowania dla osób opiekujących się tym szczególnym miejscem oraz wszystkim uczestnikom, których z roku na rok jest coraz więcej.

W ten sam sobotni wieczór 4 maja o godz. 20:00 w świetlicy wiejskiej w Grabczoku  odbyła się zabawa taneczna. W zabawie oprócz naszych mieszkańców z Grabczoka, uczestniczyli mieszkańcy z Murowa, Brynicy, Dąbrówki Łubniańskiej, Zagwiździa oraz goście z zagranicy. Relacja z tej imprezy to : było głośno! było radośnie! znów przetańczyliśmy razem całą noc.

W niedzielę 05 maj, c.d naszej majówki…Rodzinny turniej piłki nożnej i siatkówki rozpoczął się o godz. 15:00  a przy tej okazji odbyła się  Inauguracja otwarcia boisk .… Oj działo się! Chętnych do udziału w rozgrywkach nie brakowało. Wszystkie rozegrane mecze odbywały się pod czujnym okiem sędziego głównego Pana Jacka Marcinkiewicza (piłka nożna) i sędziego Pana Łukasza Gonsior ( siatkówka). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dla naszych milusińskich zostały przygotowane różne inne atrakcje, były kolorowe dmuchańce, zajęcia z kreatywności tworzenia  postaci z kolorowych baloników, malowanie buziek, były piłkarzyki. Nasi najmłodsi uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do celu. Atrakcji nie brakowało, każdy starszy jak i młodszy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas spotkania odbył się konkurs na najfajniejszą nazwę naszego nowego placu sportowego w którym brali udział wszyscy uczestnicy, bez wyjątku! Było naprawdę bardzo dużo ciekawych propozycji na nazwę naszego boiska. Jury konkursu jednogłośnie przyznała nagrodę  Pani Martyna Gonsior za pomysł na nazwę naszego sportowego placu pn. „ Gańsi pampek”. Pani Martynie gratulujemy wygranej i czekamy na szyld z ową nazwą. Fan klub „Głowica Grabczok”  dla najbardziej zaangażowanych sportowców przygotował pamiątkowe puchary, które otrzymali Franek Duraj z Murowa i Adrian Sosna z Grabczoka – chłopakom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszego zapału i wielu kolejnych sportowych sukcesów!

Ogrom słów „DZIĘKUJĘ” kieruję do wszystkich, wszystkich  osób zaangażowanych w przygotowaniach naszego placu sportowego „Gańsi pampek”, Państwu Komor za udostępnienie tego miejsca, sponsorom. Za wsparcie finansowe TSKN na Śląsku Opolski, Państwu Patrycji i Łukaszowi Babik „Alchemik” z Murowa oraz wszystkim którzy w jakikolwiek inny sposób pomogli przy organizacji Majowego weekendu w Grabczoku i Mańczoku.

Teks i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw