Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Festyn rodzinny z wędką - podsumowanie

Uczestnicy imprezy o godz. 1530 stawili  się na zbiórce na stanicy wędkarskiej w Murowie. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, pierwsza do lat 10 i druga od lat 10 do lat 18.

Stanowiska w dniu zawodów zostały tak przygotowane, aby młodzi zawodnicy wraz z opiekunami mogli wędkować w teamie na dwie wędki do jednej siatki, zajmując  to same miejsce. Taki sposób usytuowania nad wodą zwiększył bezpieczeństwo dla najmłodszych i jednocześnie zaangażowało do działania całą rodzinę.

O godz. 1620  nastąpił sygnał i zaczęto połowy. Przez pierwsze 2 godziny łowiono głównie płotki, byczki, wzdręgi, ukleje i jazie. Razem złowiono 138 ryb.

O godz. 1820 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia rybek na stanowiskach. Wszystkie ryby trafiły z powrotem do wody.

Największy  okaz ważył 260 g i został złowiony przez drużynę Kacpra Kowalskiego i Zbigniewa Kowalskiego. Zawody w kategorii do lat 10 wygrała drużyna Victorii Stankiewicz i Brajana Stankiewicz łowiąc ryby o łącznej wadze 1020 g. W kategorii od lat 10 do lat 18 wygrała drużyna Igora Kocik i Andrzeja Kobus łowiąc ryby o wadze 1268 g.

Po zakończeniu ważenia, zawodnicy wraz ze swymi opiekunami zostali zaproszeni na teren stanicy na poczęstunek z grilla. Po ustaleniu wyników zawodów Wójt Gminy Murów p. Michał Golenia wraz z przedstawicielem zarządu koła wręczył puchary i nagrody.                                              

W tym roku nagrody ufundował Wójt Gminy Murów, sklep wędkarski Fishing-Center MiG  z Kluczborka, Okręg Opole i nasze koło Murów.                                  

Wszystkim ofiarodawcom nagród i zaangażowanym w pomoc w organizacji zawodów dziękujemy na  miarę włożonego wkładu i trudu.


Wyniki do lat 10:
1. Victoria Stankiewicz – Brajan Stankiewicz
2. Julia Fiech – Joanna Fiech
3. Kacper Witos – Paweł Witos

Wyniki od 10 do 18 lat
1. Igor Kocik – Andrzej Kobus
2. Kacper Kowalski – Zbigniew Kowalski
3. Justyna Rosiek – Paweł Rosiek