Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Unijny program „Dwujęzyczna Opolszczyzna”.

Projekt zakłada realizację programu wychowania dwujęzycznego zarówno w trakcie jego trwania, jak i po nim, w ścisłym powiązaniu z rozwojem kompetencji kluczowych, w tym min. w obszarze postaw innowacyjności, kreatywności i pracy zespołowej, matematyczno-przyrodniczych, cyfrowych, które wzrastać będą w kontekście rozwijania kompetencji porozumiewania się w języku obcym. Skierowany jest do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

                  Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Seria edukacyjna, którą realizuje nasze przedszkolne to „Baby Beetles”. Autorką tej koncepcji  jest światowej sławy lingwistka Claire Selby, która od kilkunastu lat tworzy materiały zarówno teksty jak i muzykę do nauki języka angielskiego.

Wykorzystuje w niej naturalne dla wieku właściwości i mechanizmy przyswajania wiedzy i rozwijania umiejętności. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny.

„Baby Beetles” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Kurs zbudowany jest z 4 części, każda z nich reprezentowana jest przez innego bohatera, który przedstawia inną sferę dziecięcego świata. Dzięki nim dziecko oswaja się z różnymi sytuacjami przyswajając określone słownictwo, ale także uczy się wielu innych rzeczy jak np. odpowiednich zachowań w różnych okolicznościach.

Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność.

Co szczególnie istotne – seria „Baby Beetles” jest tak skonstruowana, że zarówno opiekunowie w placówkach, jak i rodzice w domu nie muszą znać języka angielskiego, aby pomagać dzieciom w procesie edukacji. Co więcej – mogą uczyć się razem z dziećmi.

W ramach projektu placówka została doposażona przez organizatora w telewizory, tablety, głośniki

i pomoce dydaktyczne wykorzystywane w realizacji projektu.

 

Kordynatorzy

Machiew Aleksandra Pietrzykowska Kornelia