Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Aktualności 2020

 • Ankieta dotycząca wymiany kotłów na ekologiczne w gminie Murów

  Info.jpeg Drodzy mieszkańcy

  Prosimy o zapoznanie się z załączoną ankietą dotyczącą wymiany kotłów.

  Prosimy o jej wypełnienie wszystkich, którzy są zainteresowani uzyskaniem dofinansowania na wymianę kotła na ekologiczny.

  Informacje zebrane od Państwa będą dla nas podstawą do podjęcia decyzji o ewentualnym wnioskowaniu o dofinansowanie – w zależności od ilości chętnych.


  Prosimy o wypełnienie ankiety do 18 września 2020 r.

  link do ankiety:

  https://forms.gle/WUvWkibGV3v49inTA

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 04-09-2020 13:27
 • Komunikat NFZ

  chron_siebie_i_innych_v1.jpeg Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu przekazuje w załączeniu plakat dotyczący koniczności stosowania się do zaleceń epidemicznych

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 03-09-2020 15:38
 • Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego

  HERB-OPOLSKIE-RGB.jpeg

       Sejmik Województwa Opolskiego przyjął Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego, którego integralną część stanowi Plan działań krótkoterminowych uchwałą nr XX/193/2020 z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie przyjęcia „Programu ochrony powietrza dla województwa opolskiego” (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego z dn. 5 sierpnia 2020 r. poz. 2186). Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego. 

  https://duwo.opole.uw.gov.pl/legalact/2020/2186/

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 25-08-2020 12:35
 • Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak zaprasza szkolenie online dot. realizacji i rozliczenia umów grantowych

  zielony szlak.png

  Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak w ramach realizacji Planu Komunikacji na 2020 rok serdecznie zaprasza na szkolenie online dotyczące realizacji i rozliczenia umów grantowych z naborów: 12/2019/G Akcje edukacyjne i integracyjne i 14/2019/G Innowacyjne akcje edukacyjne i integracyjne.

  Szkolenie odbędzie się 27.08.2020 r. o godz. 11.00.

  Swoje uczestnictwo można zgłaszać wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail:

  Szczegółowe informacje dotyczące m.in. platformy, na której odbędzie się szkolenie, LGD przekaże osobom, które zgłoszą swój udział w szkoleniu w późniejszym terminie.

  Szczegółowe informacje na stronie: http://stobrawskiszlak.pl/2321/stobrawski-zielony-szlak-zaprasza-na-szkolenie-online-dot-realizacji-i-rozliczenia-umow-grantowych.html
   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 25-08-2020 12:05
 • Apel do rolników

  info.png

      Drodzy Rolnicy

  W okresie od 1 września do 30 listopada br. stoi przed nami bardzo ważne zadanie – realizacja Powszechnego Spisu Rolnego, który odbywa się raz na 10 lat.

  Dane zebrane w spisie są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej, jak i lokalnej, czyli na terenie naszej gminy. Dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej rolników, a także prowadzonej produkcji rolnej.

  W Spisie muszą zostać spisane wszystkie gospodarstwa rolne. Można zrealizować ten obowiązek trzema metodami, tj. poprzez samospis internetowy, wywiad telefoniczny i wywiad z rachmistrzem terenowym.

  Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załącznikach.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 18-08-2020 13:23
 • Konkurs Kulinarny Czas na rybę

  Wielokolorowy logotyp Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna"

        Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" zaprasza Szefów Kuchni oraz Uczniów szkół gastronomicznych do wzięcia udziału w Konkursie Kulinarnym "Czas na rybę". Konkurs odbędzie się w dniach od 3 do 4 października 2020 r. na Zamku Książęcym w Niemodlinie w ramach Święta Karpia. W pierwszy dzień o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia będą walczyli uczniowie, natomiast w drugi dzień profesjonaliści. Więcej informacji w dalszej części ogłoszenia.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 13-08-2020 07:50
 • XXV Konkurs Fotograficzny Zabytkowa architektura wsi opolskiej 2020

  zawo-2020-724x1024.jpeg

  Jak co roku, Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. “Zabytkowa architektura wsi opolskiej”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 3 sierpnia i potrwa do 30 września. Tematyka konkursu obejmuje zabytkową architekturę z obszarów wiejskich Opolszczyzny; wpisują się tu zarówno obiekty drewniane, małej architektury, budowli poprzemysłowych czy przypałacowych, oraz inne elementy krajobrazu wiejskiego, mające architektoniczny kontekst. Nadesłane prace oceni powołana komisja, a na nagrodzonych i wyróżnionych czekają nagrody. Z wybranych fotografii powstanie kalendarz na 2021 rok. Gorąco zachęcamy do udziału!

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-08-2020 08:42
 • Konkurs na Najlepszą Dobrą Praktykę

  plakat e-cool.jpeg

  Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska realizuje projekt pn. „Postawy przedsiębiorcze i kreatywne u młodych ludzi poprzez dynamizację kompetencji, metod nauczania i ekosystemu przedsiębiorczości” – akronim: E-COOL, który jest współfinansowany ze środków UE w ramach programu INTERREG EUROPE. W związku z powyższym Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska ogłasza konkurs na najlepszą dobrą praktykę województwa opolskiego z obszaru edukacji przedsiębiorczej dla dzieci i młodzieży z grup defaworyzowanych na potrzeby realizacji projektu E-COOL. Więcej informacji w dalszej części tekstu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-08-2020 07:51