Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Archiwum 2020 Grabczok

 • Świąteczne życzenia…

  bożenarodzenie.jpeg

  Wiary, która odmieni nasze serca,
  Nadziei, że jutro będzie lepsze,
  Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
  I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
  Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

  Życzy Sołtys i Rada Sołecka

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 22-12-2020 06:33
 • Zakończenie wakacji 2020

  20200823_170410.jpeg

      Zakończenie wakacji

  W niedzielę 23 sierpnia br. w ramach gminnej akcji Podaruj mi Lato  w naszej miejscowości odbyło się wspólne, rodzinne zakończenie wakacji 2020  

  W niedzielne popołudnie na boisku „ Gansi pampek” w Grabczoku nasze dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami wspólnie świętowaliśmy zakończenie wakacji 2020. Pod bacznym okiem naszej Pani Magdaleny Gleń odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych. W tym czasie został również rozegrany mecz piłki ręcznej rodziców, emocje były nieziemskie! Była kawa, ciasto oraz zimne napoje. Na zakończenie nasi najmłodsi uczestnicy  otrzymali pamiątkowe nagrody pocieszenia.

  Organizatorem tego wydarzenia była Rada Sołecka. Z pomoc finansową  dziękujemy Gminie Murów oraz TSKN na Śląsku Opolski w Opolu.

  Teks i fotorelacja  - Sołtys Klaudia Gustaw

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-09-2020 13:25
 • Wycieczka rowerowa - lipiec 2020

  20200712_162333.jpeg

      Wycieczka rowerowa

  W niedzielę 12.07 dla wszystkich naszych mieszkańców odbyła się wycieczka rowerowa.

  Nasza grupa mieszkańców wyruszyła z Grabczoka o godz. 14.00. Punktem docelowym  było zwiedzanie zabytków Zagwiździa oraz spływ kajakowy Budkowiczanką. Na zabytkach powitał nas opiekun Pan Andrzej Puławski, który podczas zwiedzania opowiadał nam niesamowite ciekawe historie związane bezpośrednio z miejscem w którym się znajdowaliśmy  jak i również o historii samego Zagwiździa. Podczas gry terenowej pn. „Poznaj zabytki Zagwiździa” która jak się okazało była wielką  atrakcją, mogliśmy zwiedzić  przepięknie odnowione wnętrze kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz jego całe obejście,  magiczne miejsce z duszą  jakim jest tamtejszy ogrodu parafialny oraz wiele  innych nie mniej ciekawych miejsc, które mają swoją niezwykle ciekawą historię. Uczestniczyliśmy również w pokazie żołnierzy armii pruskiej. Była też przerwa na kawę, ciasto oraz  chwila oddech przed kolejnym etapem naszej wyprawy, jakim był spływ kajakowy.  Spływ kajakowy Budkowiczanką to  była czysta poezja fały i flory jaką mogliśmy podziwiać…. Nasza wycieczka zakończyła się o 21.00 pysznym poczęstunkiem z grillem u Pana Huberta. Po przeżyciach  tamtego wspaniałego dnia nasuwa się jedna myśl! Cudze chwalicie swojego nie znacie!

  Za sfinansowanie naszej wycieczki serdecznie dziękujemy TSKN na Śląsku Opolskim w Opolu.

  Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 09-09-2020 09:42
 • Rozpoczęcie wakacji - Grabczok 2020 r.

  20200630_122126.jpeg

      W poniedziałek 29 czerwca w naszej miejscowości odbyło się wspólne rozpoczęcie wakacji.

  Po długiej przerwie…  w końcu mogliśmy się razem spotkać aby wspólne świętować rozpoczęcie naszego 2 miesięcznego wolnego czasu jakim są letnie wakacje. Mottem przewodnim naszego spotkania było szukanie  „Skrzyni skarbów”.  Ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników, dzieci zostały podzielone na dwie grupy. W trakcie trwania zabaw uczestnicy na podstawie wcześniej przygotowanych map przez naszą Panią Magdalenę Gleń, musieli odszukać miejsca w których były zaznaczone punkty gdzie znajdowały się karteczki z zadaniami na które musieli odpowiedzieć. Zadania były bardzo ciekawe….  Dzieci mogły  się wykazać swoją spostrzegawczością oraz wiedzą na temat historii o Grabczoku. Odnalezienie „skrzyni skarbów” okazała się najlepszym momentem tego dnia! Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek, były też owoce lody i zimne napoje oraz drobne nagrody pocieszenia.

  Dziękujemy Pani Magdzie Gleń za świetnie przygotowaną zabawę! Wszystkim rodzicom, którzy brali udział w tym wydarzeniu oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Bardzo serdecznie dziękujemy również  TSKN na Śląsku w Opolu za dofinansowanie tego spotkania.

  Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 08-09-2020 08:30
 • Podatki od gruntów

  pieniadze-1.jpeg

       W poniedziałek 16.03 w świetlicy wiejskiej w godz. 17:00 do 19:00 można wpłacać podatki od gruntów oraz składki członkowskie DFK.

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 05-03-2020 12:07
 • Babski comber - Grabczok 2020

  zdjęcie główne.jpeg

      Babski Comber 2020 – relacja

  W sobotę 22.02 w świetlicy wiejskiej w Grabczoku odbył się Babski Comber.

  W przeszłości końcówka karnawału, czyli tzw. łostatki. a zwłaszcza Tłusty Czwartek, były czasem kobiecych zabaw. Przedstawicielki płci pięknej w różnym wieku spotykały się, bawiąc, żartując i zasiadając przy stole z karnawałowymi przysmakami.  Niejednokrotnie te zapustne spotkania były obficie zakrapiane alkoholem. Dziś śladem po tych dawnych zabawach w gronie kobiecym jest wciąż żywy zwyczaj nazywany babskim combrem.  Babski Comber to radosna biesiada, podczas której trwa zabawa, tańce i śpiewy w gronie pań.  Taką „babską ucztę” po raz kolejny obchodziliśmy w naszym sołectwie. Jak w latach ubiegłych tak  i w tym roku było u nas głośno, było radośnie i razem przetańczyłyśmy całą noc. Nad wesołym przebiegiem imprezy czuwał DJ OGRO…

  Dziękuję wszystkim naszym tegorocznym uczestniczkom Babskiego Combru oraz naszemu DJ za świetną zabawę…

   

  Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 27-02-2020 09:35
 • Zakończenie ferii - Grabczok 2020

  zdjęcie główne.jpeg

      W piątek i sobotę 21-22.02 zakończyliśmy ferie.

  Ostatnie dni  ferii 2020 nasze dzieci spędziły razem. Wieczór bajkowo filmowy, który odbył się w świetlicy wiejskiej rozpoczęliśmy o godz. 18:00 Na początku naszego spotkania odbył się The Voice Kids of Grabczok podczas którego dzieci uwalniały swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne. Występ 6 osobowej grupy z układem tanecznym na czele z Julką Rapacz jak też  solowy występ taneczny Natalki Sosny oraz występy wokalne Zuzi Murach, Floriana Emmerling, Niko Michaś, Tosi i  Julki Fiech oraz pozostałe wspólne występy naszych dzieci były naprawdę niesamowite! Po występach była kolacja a po kolacji rozpoczęliśmy długo wyczekiwany przez uczestników seana bajkowo filmowy, który trwał do późnych godzin nocnych…W sobotę rano wspólne zjedliśmy pyszne śniadanko. Wszystko co fajne szybko się kończy.. więc i nasze ferie niestety dobiegły końca, ale nie martwcie się, kolejne ferie zimowe  już za rok!

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wójta Michała Golenia za pomoc finansową, Radzie Sołeckiej  oraz grupie rodziców za świetną organizację tego wydarzenia.

  Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 24-02-2020 16:50
 • Babski comber w Grabczoku

  baski.jpeg

       

  Zapraszam Wszystkie Panie,

  matki, żony, kochanki i wdowy ,córki, wnuczki, babcie i teściowe!

  Na wspólny babski wieczór!

  W programie:

  Szampański bal z DJ OGRO 

  Wesołe konkursy i gry i  zabawy…

  /więcej informacji na plakacie/

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 12-02-2020 12:16