Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Archiwum 2021 Grabczok

 • Świąteczne życzenia - 2021

  kartka świąteczna.jpeg

        Niech wraz z pierwszą gwiazdką na Waszych twarzach  pojawi się uśmiech i spokój, a w sercu zagości miłość!

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam  dużo siły do pokonywania wszelkich trudności i jeszcze więcej radości, by na świat spoglądać z wyrozumiałością i wiarą w lepsze jutro...

  Życzy Sołtys i Rada Sołecka Grabczoka

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 23-12-2021 10:48
 • Zebranie wiejskie 15.09.2021 r.

  info.jpeg

       W środę 15.09 w świetlicy wiejskiej w godz. Od 18.00 do 19.00 można wpłacać podatki od gruntów za III kwartał br. O godz. 19.00 odbędzie się zebranie wiejskie w celu ustalenia funduszu sołeckiego na 2022.

  Zapraszam Wszystkich naszych mieszkańców – Sołtys Klaudia Gustaw

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2021 12:13
 • Zdrowy kręgosłup

  logo lowe wer4.png

       W poniedziałek 06.09 w naszej miejscowości ruszyły zajęcie pn. Zdrowy kręgosłup.

  Zajęcia prowadzone są w ramach Gminnego projektu LOWiE. Ćwiczenia pod nazwą „Zdrowy kręgosłup – ulga dla pleców”  odbywają się z trenerką, Panią Katarzyną Prot. Zapraszamy do udziału w każdy poniedziałek, świetlica wiejska   godz. 20.00

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2021 11:58
 • Dożynki i zakończenie wakacji 2021

  Korona dożynkowa

       W niedzielę 29.08 w naszej miejscowości działo się ...

  Msza się dziękczynna za tegoroczne plony odbyła się w naszym kościółku o godz. 9.15. Gospodarzami tegorocznych dożynek był Państwo Maria i Arnold Jendryca. O godz. 16.00 odbył się festyn dożynkowy połączony z zakończeniem wakacji pn. „Bądzmy znowu razem” Pogoda i frekwencja dopisała! Były gry i zabawy dla naszych najmłodszych uczestników, dmuchańce. Była też przepyszna słodka wata na patyku, która nie jednej dorosłej osobie przypomniała smak z dzieciństwa, fotobudka i wiele innych atrakcji…. Zabawa z D.J Rico trwała do późnych godzin…

  Serdeczne podziękowania kieruję do Wszystkich współorganizatorów, Gospodarzy dożynek, Radzie Sołeckiej. Dziękujemy również naszym partnerom

  1. Wójtowi Gminy Murów – Panu Michałowi Golenia

  2. BS Łubniany

  3. ESTEVES-DWD POLSKA Spółka z o.o. Zagwiździe, ul. Murowska 35b 46-030 Murów

  4. TSKN na Śląsku Opolskie

  Tekst i fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

   

   
  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2021 11:07
 • Wycieczka rowerowa

  zdjęcie grupowe uczestników wycieczki przed spływem kajakowym na Budkowiczance.jpeg

  W niedzielę 11.07 dla mieszkańców Grabczoka odbyła się wycieczka rowerowa pn. Zwiedzamy zabytki Zagwiździa. Więcej w dalszej części ogłoszenia.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 15-07-2021 10:54
 • Plac zabaw

  na zdjęciu motor na sprężynie

  W środę 30.06 na naszym placu zabaw zostały zamontowane cztery nowe urządzenia.

  Pierwszy etap modernizacji naszego placu zabaw został zrealizowany dzięki środkom z budżetu Sołectwa oraz pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa opolskiego na 2021 rok w formie dotacji celowej na dofinansowanie zadań w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej – Opolskie w latach 2020-2022. Drugi ostatni etap inwestycji związanej z modernizacją placu zabaw, wymiany największego urządzenia został zaplanowany na 2022 rok.

  Ogromna radość towarzyszyła dzisiaj zarówno naszym milusińskim jak też im rodzicom! Kolorowe, nowe, solidne, fajne urządzenia niech służą i bawią nasze pociech jak najdłużej!

  Tekst, fotorelacja – Sołtys Klaudia Gustaw

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 02-07-2021 10:02
 • Rozpoczęcie wakacji

  zdjęcie grupy dzieci w tle pole ze zbożem

       W piątek 25.06 na placu zabaw o godz. 17.00 nasze dzieci świętowały wspólne rozpoczęcie wakacji. Po długiej przerwie, mogliśmy się spotkać aby wspólne rozpocząć nasze tak długo wyczekiwane wakacje! Było super! Na początek, każdy z uczestników wykonał swój indywidualny łapacz snów. W dalszej części naszego wspólnego spotkania odbyły się gry i zabawy, była gra w bierki xxl na trawie, oj działo się! Puszczaliśmy bańki mydlane, był wyścigi na dwie grupy z przenoszeniem jajek i bieg slalomem, kręcenie talerzy na patyku, wyścig w kolorowych workach oraz wiele innych ciekawych zabaw… Nie mogło zabraknąć poczęstunku dla naszych uczestników, były lody na patyku, lizaki, wafelki, owoce, napoje i kolorowe kanapki. Na zakończenie około godz. 20.30 rozegrała się bitwa z wodnymi balonami. Każdy uczestnik naszego  otrzymał nagrodę pocieszenia!

  Spotkanie w całości zostało sfinansowane ze środków TSKN w Opolu za co bardzo dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do Pani Magdaleny Gleń naszej wspaniałej animatorce, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim rodzicom, którzy byli obecni i pomagali w przygotowaniu poczęstunku dla naszych milusińskich.

  Naszym dzieciakom życzymy zdrowych i fajnych, niepowtarzalnych wakacji 2021.

  Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich naszych mieszkańców na wspólną, rodzinną  wycieczkę rowerową, która odbędzie się  w niedzielę 11 lipca br. Szczegóły wycieczki  zostaną ogłoszone już w krótce……….. A 29. 08 na festyn Dożynkowy połączony z zakończeniem wakacji, który odbędzie się na placu przy świetlicy wiejskiej w Grabczoku czyli na naszym tzw. Gansi Pampku.

  Tekst i zdjęcia – Sołtys Klaudia Gustaw

   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 30-06-2021 09:16
 • Instruktaż Nordic Walking w Grabczoku

  grupa uczestnków nordinc walking z instruktorem na drodze leśnej_2.jpeg

  W poniedziałek 12.04 oraz 19.04 odbyło się w naszej miejscowości coś bardzo fajnego.Instruktaż nauki prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking z trenerem - Panem Tomaszem Długoszem.   Instruktaż odbył się  w ramach LOWE w Gminie Murów, czyli Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Murów. Jest to projekt grantowy, który jest prowadzony przez Gminę Murów przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zagwiździu. LOWE w Gminie Murów jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). W projekcie tym przewidziane są również różnego rodzaju szkolenia i warsztaty. W tej kwestii będziemy zamieszczali odrębne ogłoszenia. Ostatnie spotkanie Nordic Walking  w Grabczoku odbędzie się 22 kwietnia br o godz. 17:30 - zapraszamy do udziału.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 20-04-2021 09:08