Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Archiwum 2022 Grabczok

 • Bożonarodzeniowe życzenia

  yczenia bożonarodzeniowe.jpeg
  Wszystkim naszym mieszkańcom życzy Sołtys Klaudia Gustaw oraz cała Rada Sołecka wsi Grabczok
   
  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-12-2022 08:33
 • Spotkanie Bożonarodzeniowe

  zdj. nr 1 główne.jpeg

  W niedzielę 11.12 w świetlicy wiejskiej dla wszystkich członków oraz sympatyków koła DFK Grabczok odbyło się Bożonarodzeniowe spotkanie.

  Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00 przy kawie, cieście i aromatycznych piernikach oraz miłej przedświątecznej atmosferze. Przewodnicząca DFK Pani Maria Raszkiewicz powitała wszystkich uczestników. W trakcie oczekiwania na przyjście św. Mikołaj dla naszych milusińskich odbywały się gry i zabawy, które przygotowała Pani Lidia Białas. Po zabawach przyszedł czas na prezenty, św. Mikołaj obdarował nimi nie tylko nasze dzieci ale również wszystkich pozostałych uczestników spotkania. To był bardzo miły wspólnie spędzony czas, pod czas którego było czuć magię nadchodzących świąt ….

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-12-2022 08:30
 • Obchody dnia Św. Marcina 2022

  zdj nr 1.jpeg

  W piątek 11. 11 w naszej sołectwie odbyły się obchody Dnia św. Marcina

  Orszak ze św. Marcinem, naszych mieszkańców rozpoczęliśmy o godz. 14.30 . O godz. 15.00 na placu przed kościołem odbyła się krótka inscenizacja – w postać którą wcieli się : św. Marcin – Magdalena Jaworska, żebrak Adrian Sosna i narrator Emilia Gonsior. Potem był przemarsz przez Grabczok, przy okazji zwiedzanie naszych kapliczek i przydrożnych krzyży i obdarowywanie rogalikami wszystkich napotkanych naszych mieszkańców. O godz. 16.00 dla wszystkich mieszkańców na placu zabaw było ognisko, ciepłe napoje, kiełbaski i krupnioki z grilla oraz pyszne ciasto z piekarni Prohaska z Kup.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-11-2022 15:12
 • Podatki, zebranie wiejskie

  info.jpeg

  W czwartek 15.09 w świetlicy wiejskiej w godz. 18.00 – 19.00 można płacić podatki od gruntów za III i IV kwartał 2022.

  Na godz. 19.15 zapraszamy Wszystkich naszych mieszkańców na zebranie wiejskie w celu ustalenia funduszu sołeckiego na 2023 r dla Sołectwa Grabczok. Zapraszamy!

   

  Tekst – Sołtys Klaudia Gustaw

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2022 14:33
 • Dożynki

  korona dożynkowa

  W niedziele 04.09 odbyła się masz św. Dziękczynna za tegoroczne plony, Dożynki

  Tegorocznymi gospodarzami dożynek byli Państwo Wioletta i Damian Sosna. Koncelebrowana Msza św. którą prowadzili Ks. Proboszcz Krzysztof Mróz i Ks. Teofil Cyrys w naszym kościele w Grabczoku rozpoczęła się o godz. 9.15

  Dożynki są Naszym wspólnym świętem, ale mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia chleb….

  Dziś chcemy podziękować za tegoroczne dary, za bożą miłość, bożą opiekę, błogosławieństwo, za dobrą sprzyjającą pogodę, za wszystkie wysiłki na polu, w ogrodzie, w sadzie, za to, że możemy pracować, za to że możemy tę ziemię upiększać, że nasza praca przynosi dobre owoce, które są potrzebne, żeby utrzymać swoją rodzinę, ale także żeby dzielić się tymi owocami swojej pracy z innymi. Po zakończonej Mszy św. nasi Gospodarze dożynek częstowali wszystkich chlebem z tegorocznych plonów

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2022 14:27
 • Wycieczka do Adrspach

  skały i grupa osób zwiedzających skalne miasto w Ardspach

  W sobotę 03.09 odbyła się jednodniowa wycieczka naszych mieszkańców do Adrspach- Skalne Miasto w Czechach.

  Z Grabczoka nasza 22 osobowa bardzo zorganizowana grupa wyruszyła o godz. 6.00. Jak zawsze było głośno i radośnie! Skalne miasto magnetyzuje swoim czarem. Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Było magicznie… super fajny wspólnie spędzony dzień, dzień pełen wrażeń, niesamowitych przeżyć i emocji…

  Dziękuję Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone chwile…

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2022 14:20
 • Zakończenie wakacji 2022

  dzieci na zdjęciu grupowym razem z Panią animatorką Justyną przy wieży zjeżdżalni

  W sobotę 27.08 dla wszystkich naszych dzieci odbyło się zakończenie wakacji.

  Nasze wspólne zakończenie wakacji rozpoczęło się o godz. 16.00 na placu zabaw, które trwało do późnych godzin wieczornych. Była moc! Były gry i zabawy. Pani Justyna – animatorka przygotowała dwu i półgodzinne mega fajne zabawy, nie było czasu na nudy! Nasze pociech puszczały banki mydlane, szusowała na dwuosobowych nartach, chodziły na szczudłach, było też tradycyjne przeciąganie liny, wyścigi w kole zamachowym, wyścigi w workach, zabawa z hula hop oraz wiele, wiele innych bardzo fajnych zabaw. Było ognisko, pieczone kiełbaski i pyszne grzanki, woda soczki i słodkości.. To były super wspólnie spędzone chwile… było głośno i bardzo radośnie!

  Zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Wieczór filmowo bajkowy pod chmurką

  grupa dzieci siedząca na kocach oraz jedna z opiekunek

  We wtorek 02.08 dla wszystkich naszych milusińskich tych mniejszych i tych większych na placu zabaw odbył się wakacyjny półmetek.

  Wakacyjny półmetek, który został przygotowany przez Panią Sołtys, spędziliśmy razem na seansie filmowo bajkowym. Było mega! Nigdy dotąd nie mogliśmy się bawić na placu zabaw o tak późnej porze! Film i bajki były fajne ale jeszcze fajniejsze było to że wspólnie mogliśmy spędzić ten czas … a i poczęstunek był smaczny, popcorn ,chipsy , soczki i inne smakołyki były kwintesencją tego wieczoru. Już teraz zapraszamy Wszystkich naszych milusińskich na wspólne zakończenie wakacji 2022, które odbędzie się w sobotę 27.08 na placu zabaw – startujemy o godz. 16.00 (w razie nie pogody spotykamy się w świetlicy)

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 29-08-2022 16:52