Logo BIP Logo ePUAP
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • X Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka - 09.09.2023 r.

  Purple Colorful Color Run Poster2.png

  Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka to wydarzenie sportowe organizowane przez Gminę Murów od 2012 r. Tegoroczna edycja planowana na dzień 9 września 2023 r. będzie Jubileuszowa – już po raz dziesiąty zawodnicy sprawdzą swoje siły i będą walczyć o najwyższe podium. Łącznie podczas jednego wydarzenia przygotowanych jest sześć tras biegowych zróżnicowanych pod względem wiekowym i wyczynowym. Począwszy od najmłodszych zawodników, którzy mają do przebycia dystanse odpowiednio do swojej kategorii wiekowej 300 m, 400m, 800m i 1200m kończąc na biegach o dłuższych dystansach czyli 3,5 km oraz bieg główny 12 km.

  Wydarzenie niezmiennie odbędzie się na terenie kompleksu zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu. Trasy Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka tradycyjnie prowadzić będą m.in. ścieżkami leśno-polnymi Stobrawskiego Parku Krajobrazowego do "Wilczej Budy" oraz grodziska (tzw. kopiec) w Murowie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 25-07-2023 14:47
 • Relacja z IX Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka

  IMG_1498[1].jpeg

  IX Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka już za nami. Było sporo emocji, uśmiechów i wycieńczenia, a to wszystko z zachowaniem sportowej rywalizacji. Tegoroczna edycja biegu cieszyła się rekordową frekwencją aż 221 uczestników! 

  Wydarzenie niezmiennie odbyło się na terenie kompleksu zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu. Trasy Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka tradycyjnie prowadziły m.in. ścieżkami leśno-polnymi Stobrawskiego Parku Krajobrazowego do "Wilczej Budy" oraz grodziska (tzw. kopiec) w Murowie. Organizatorem biegu była Gmina Murów przy nieocenionym wsparciu pracowników Urzędu Gminy Murów.

  Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy medal. Każdemu z uczestników został zapewniony także posiłek w formie gorącej zupy oraz pożywnej kanapki,a także wody mineralnej. Prócz nagród dla zwycięzców poszczególnych biegów zostały także losowane wśród wszystkich uczestników bony podarunkowe do sklepu Decathlon. Podczas imprezy można było spotkać żywą maskotkę borsuka z którą chętnie fotografowali się nie tylko najmłodsi.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 16-09-2022 10:18
 • Relacja z VIII Woj. Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka

  WBPoPB_2019_Gmina_Murów (27).jpeg

  VIII Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka za nami. Dużo radości, sportowego ducha i zdrowej rywalizacji towarzyszyła uczestnikom tegorocznego biegu, a mało ich w tym roku nie było. Zapraszamy do fotorelacji z sobotniego biegu, jak i do uczestnictwa w kolejnej edycji biegu o puchar borsuka za rok!

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 13-09-2019 12:52
 • Relacja z Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka 2018

  Wojeówdzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka 2018 (47).jpeg

  Tegoroczny Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zagwiździu odbył się w dobrej atmosferze. Dogodne warunki pogodowe sprzyjały biegaczom, a przybyłych gości przywitał sam Borsuk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dalszej części tekstu.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 02-10-2018 14:54
 • VI Woj. Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka - relacja

  DSC_0712.jpeg

  VI Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka już za nami. Dobre warunki pogodowe towarzyszyły tegorocznej edycji biegu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy z Opolszczyzny oraz sąsiadujących województw. W zorganizowanym przez Gminę Murów biegu tropem borsuka wzięło udział blisko 120 biegaczy, startujących w 6 różnych kategoriach wiekowych. Zapraszamy do obszernej fotorelacji.
   

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2017 09:14
 • V Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka - relacja

  M77A9795.jpeg

  W sobotę, 10.09.2016 r. w Zagwiździu odbył się V Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka. Przy pięknej słonecznej pogodzie piąty raz z kolei Gmina Murów wraz z licznymi partnerami zorganizowała imprezę sportową w której wzięło udział blisko 120 biegaczy z Województwa Opolskiego, ale i nie tylko. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczynili się kolejny raz do udanego przebiegu tego sportowego wydarzenia w naszej gminie.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 15-09-2016 10:26
 • Relacja z IV Wojewódzkiego Biegu Przełajowego o Puchar Borsuka

  IV Wojewódzki Bieg o Puchar Borsuka (3).jpegIV Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka za nami. Przy pięknej pogodzie tegoroczna edycja biegu cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród nie tylko opolskich biegaczy. W zorganizowanym przez Gminę Murów oraz Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu (WZ LZS w Opolu) Biegu Przełajowym o Puchar Borsuka wzięło udział blisko 180 biegaczy spośród których 98 to dzieci i młodzież, startujące w 4 różnych kategoriach wiekowych. W dalszej części ogłoszenia wyniki oraz fotorelacja z wydarzenia. 

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2015 09:27
 • III Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka

  III Woj.Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka_Gmina Murów (6).jpeg W sobotę 06.09.2014 r. na terenie kompleksu zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu odbył się III Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka.

  Zobacz więcej
  Data publikacji: 21-08-2014 14:15