Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Zostań Wolontariuszem/Wolontariuszka Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka jest jednym z największych Programów Społecznych w Polsce. Od 2001 pomaga Rodzinom w potrzebie. Niesie mądrą pomoc - dopasowaną do konkretnych trudności Rodzin, które poznają nasze Wolontariuszki i Wolontariusze. Celem jest zmiana na dobre - przywrócenie im szans na godne życie.
Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla osób, które chcą widzieć realne efekty swoich działań. Wolontariusze docierają do konkretnych rodzin z lokalnych społeczności, poznają ich historie, pośredniczą w przekazaniu mądrej, czyli skrojonej na miarę potrzeb pomocy. W efekcie – przywracają potrzebującym coś bezcennego: nadzieję, godność, poczucie bycia ważnym. Poprzez zmianę małych światów, możesz mieć wpływ na zmianę naszego wspólnego świata. Dołącz do szlachetnej paczki!
Razem z Wami niesiemy pomoc rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w ubóstwo, którego poziom często ciężko sobie wyobrazić.
W 2021 został utworzony rejon Murów, który działa prężnie aby pomóc potrzebującym z naszych okolic. W dwóch ubiegłych latach udało nam się dotrzeć do około 20 rodzin z gminy Murów oraz gminy Turawa. W tym roku rozszerzone zostały działania o gminę Pokój.
Zapraszany do wolontariatu.
Wejdź na regionalny profil Szlachetna Paczka Murów i dołącz.
 
365024308_683127190516736_6596476950221254045_n.jpeg