Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Wyjazd studyjny

Wyjazd studyjny pt. "Rozwój, odnowa wsi i regionalne dziedzictwo kulinarne" został współfinansowany ze środków UE, w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Program wyjazdu studyjnego obejmował wizyty w gminach, gdzie działania rozwojowe oraz programu "Dorferneuerung"- ekwiwalentu Programu Odnowy Wsi służą dzisiaj odwiedzającym jako dobry przykład w ogólnym rozwoju terenów wiejskich Nadrenii-Palatynatu. Prezentowane działania w kierunku rozwoju i odnowy wsi wynikały z inicjatyw samorządów, tak jak i osób prywatnych, które w Nadrenii-Palatynacie mogły i nadal mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony samorządów i adekwatnych programów finansowych w kierunku rewitalizacji i zachowania dziedzictwa kulturowego oraz kulinarnego.


Uczestnicy wyjazdu studyjnego mieli zatem okazję np. w gminie Wolfsfeld zobaczyć rozbiórkę dróg po budowie obwodnic oraz nową aranżację głównej ulicy przebiegającej przez miejscowość, poza tym zapoznać się z prywatnymi działaniami ukierunkowanymi na zmianę przeznaczenia budynków gospodarczych na mieszkalne.

Więcej nt. wyjazdu studyjnego można dowiedzieć się na stronie sołectwa Zagwiździe:  
www.zagwizdzie.pl 

Krótka fotorelacja:

ZAD727~1.jpeg
ZAF976~1.jpeg
ZAFD84~1 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
ZAGWID~1 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
ZAF376~1 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg