Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Relacja z Międzynarodowych Targów Grüne Woche 2014 w Berlinie

Gmina Murów wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) uczestniczyła w  tegorocznych Międzynarodowych Targach Grüne Woche 2014  w Berlinie, które odbyły się w terminie od 16. do 26.01.2014 r. Organizatorem tegorocznego stoiska promocyjnego regionu opolskiego było OCRG, które po zapoznaniu się z ofertą turystyczną Gminy Murów podczas styczniowych targów EXPO w Opolu, skierowało do władz samorządowych zaproszenie do współudziału w tegorocznych Targach Grüne Woche 2014. 
 
Targi Grüne Woche są największą imprezą targowo – wystawienniczą i promocyjną na świecie pod kątem branży rolno- spożywczej i rozwoju obszarów wiejskich. Głównymi zakresami tematycznymi targów są: zdrowa i ekologiczna żywność, turystyka i rekreacja na terenach wiejskich, dziedzictwo kulturowe oraz kulinarne, produkt lokalny, nowoczesne i ekologiczne rolnictwo, odnawialne źródła energii, itp.

Wydelegowany pracownik urzędu gminy reprezentował Gminę Murów na targach Grüne Woche w dniach od 24-26 stycznia w oryginalnym śląskim stroju ludowym z początku XX wieku, należącym niegdyś do  mieszkanki sołectwa Zagwiździe. Licznie odwiedzający stoisko Opolszczyzny spotkali się z pakietem informacyjnym, promującym m.in. walory przyrodnicze chronionego terenu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, bogate zasoby historyczno-kulturowe, jak i dziedzictwo kulturowe i kulinarne terenów Gminy Murów. Na targach zaprezentowano również wyroby rękodzielnicze oraz artystyczne mieszkańców naszej gminy. Materiały promocyjne w formie serii ulotek informacyjnych zostały udostępnione gościom targów w wersji polsko-niemieckiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta pobytowa w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych. Gospodarstwa agroturystyczne z terenu Gminy Murów oferują szeroki wachlarz usług, poczynając od pośrednictwa dla zainteresowanych łowiectwem, aktywnym spędzaniem czasu na łonie przyrody (np. spływy kajakowe, gry terenowe, przejażdżki tradycyjną bryczką konną) oraz współudział w pracach związanych typowo z gospodarstwem rolniczym.
 

Zapraszamy na krótką relację z targów Grüne Woche 2014 na łamach programu „Kurier Opolski” z 25.01.2014r.: kliknij tutaj.

Fotorelacja:

DSC_0073 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0093 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Pracownicy OCRG oraz Urzędu Gminy w Murowie podczas wywiadu do programu "Kurier Opolski".
Promocja Bukowo na Gruene Woche_2014.jpeg
DSC_0241 Kopie [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0235 Kopie [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0234 Kopie [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0579 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Materiały promocyjne Gminy Murów oraz eksponaty opolskiego rękodzieła.


DSC_0168 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0178 Kopie [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Delegacja mieszkańców Bawarii w Niemczech, należących do tradycyjnego zespołu ludowego "Gebirgstrachten-Erhaltungsverein GTEV Hochries-Samerberg".

DSC_0281 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0279 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0303 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0315 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
Delegacje członków tradycyjnych zespołów pieśni i tańca z Niedersachsen (Niemcy) oraz z Warmii i Mazur.

Targi Grüne Woche w wybranych ujęciach:
DSC_0370 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0592 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0431 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0561 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0498 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0602 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg