Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

I Obserwacje astronomiczne

W ramach projektu utworzona została na serwerach Uniwersytetu Opolskiego Wirtualna Akademia Astronomii (WAA) kształcąca na 3 poziomach edukacyjnych:

- podstawowym
- gimnazjalnym
- ponadgimnazjalnym.

Link do strony WAA: kliknij tutaj.
Relacja z obserwacji w Zagwiździu: kliknij tutaj.


Kompleks zabytkowej Huty Żelaza w Zagwiździu z otaczającym go terenem, jest jednym z 2 obiektów na Opolszczyźnie obok siedziby Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy, który oferuje dogodne warunki na przeprowadzenie obserwacji astronomicznych na poczet projektu.    

Czwartkowy przyjazd licealistów z I LO w Brzegu, przedstawicieli organizatorów oraz astronomów rozpoczął cały cykl spotkań i wykładów w kompleksie huty.

Nadmienić należy, iż konsorcjum "Opolski Odkrywca Światów", który podjął się organizacji projektu, składa się z Uniwersytetu Opolskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki) i Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Projekt "Internetowy Odkrywca Światów – i Ty możesz zostać Kopernikiem” finansowany jest w ramach przedsięwzięcia Ministra „Ścieżki Kopernika” ze środków na realizację projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami” (Poddziałanie 1.1.3), realizowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Fotorelacja z czwartkowego spotkania w Zagwiździu:
 

DSC_0300 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0308 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg

DSC_0311 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0321 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg

DSC_0316 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0309 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg

DSC_0327 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg
DSC_0330 [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg