Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Z podwórka na stadion

Tydzień później finał wojewódzki z 15 drużynami odbył się na pięknym stadionie w Brzegu (gdzie nie dawno grały reprezentacje młodzieżowe Polski i Niemiec). Zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Turniej rozpoczęliśmy od zwycięstwa z PSP Łambinowice 1:0 (bramka Olivia Kiwus). W kolejnym spotkaniu PSP Stare Budkowice zwyciężyło 3:0 PSP Branice (3 bramki Olivii Kiwus) i było już pewne, że awansujemy do ćwierćfinału. W ostatnim spotkaniu bardzo zdeterminowane dziewczęta z PSP Paczków pokonały nas 3:0. Grupę wygrały Stare Budkowice.
W ćwierćfinale trafiliśmy na znane nam PSP Łubniany z którymi niestety tym razem przegraliśmy 1:0. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce w finale wojewódzkim, a wspomniane Łubniany wygrały cały turniej zwyciężając z PSP Rogi 1:0. To pokazuje jak silny był nasz powiat. Warto dodać, że mistrzynie województwa jedyną porażkę zanotowały z dziewczętami naszej szkoły (w finale powiatu). Dobra zabawa jaką miały w trakcie turnieju na pewno utkwi naszym dziewczynom na długo w pamięci.
W trakcie i po turnieju dziewczęta zostały obdarowane prezentami ufundowanymi przez głównego organizatora - firmę Tymbark. 

Drużynę reprezentowały: Patrycja Bentkowska, Olivia Kiwus, Patrycja Ratajczak, Zuzanna Wieczorek, Julia Żukowska, Wiktoria Dyrda, Zuzanna Golec, Paulina Segiet, Dominika Gęśla. Opiekunem drużyny był Tomasz Długosz.

Ważną informację otrzymaliśmy kilka dni temu, kiedy okazało się, że uczennica PSP Stare Budkowice Olivia Kiwus pojedzie wraz z PSP Łubniany na Finał Krajowy, który zostanie rozegrany pod koniec kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Możliwość taką daje regulamin, który pozwala dobrać mistrzom województwa 5 zawodniczek z innych szkół.

Tekst i fot.: mgr Tomasz Długosz, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Budkowicach.

PSP STB [Rozdzielczość Pulpitu].jpeg