Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Sukcesy zespołów muzycznych ze Starych Budkowic

Chór Spotkanie brał udział w corocznym przeglądzie chórów kościelnych Diecezji Opolskiej, który odbył się w kościele akademicko-seminaryjnym pw. św. Jadwigi w Opolu, przy ulicy Drzymały 1 w dniu 24 maja bieżącego roku. Tegoroczna edycja konkursu posiadała charakter konkursowy.

Każdy zespół wykonywał trzy utwory, dwa dowolnie wybrane i jeden utwór obowiązkowy: Ave Maris Stella – autorstwa Bernharda Kothe. Chór Spotkanie oprócz utworu obowiązkowego zaprezentował dwa śpiewy: Błogosławieni – z repertuaru liturgicznego oraz utrzymane w stylistyce muzyki gospel – Kyrie – Johna Leavitta. W stawce 6 chórów budkowicki chór zajął 2 miejsce! Warto podkreślić fakt, iż chór Spotkanie wywodzący się z ośrodka poza miejskiego, konkurował z chórami z Opola, Nysy, Raciborza, Nowej Wsi Królewskiej (Opole) i Dobrzenia Wielkiego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Camerata jak co roku wystartowała w przeglądzie Orkiestr i Kapel Mniejszości Niemieckiej organizowanym już po raz XXII przez Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe gminy Leśnica. Orkiestra Camerata bierze udział w tym przeglądzie od roku 2001, z przerwami w latach 2005 i 2011. Tegoroczna edycja odbyła się w Lichyni.

Orkiestra zagrała 4 utwory: dwa wywodzące się z niemieckiego kręgu kulturowego (obowiązkowo), Marsz koncertowy - Mit vereinten Kräften oraz solo na sekcję czterech puzonów z towarzyszeniem orkiestry pod tytułem Posaunen Coctail. Program dopełniły – utrzymany w stylu 12 taktowego bluesa Arena Rock oraz wiązanka przebojów Eltona Johna – Elton John Favourites.
Jurorom przypadła do gustu różnorodność stylistyczna programu, jak również poziom wykonawczy naszej orkiestry (co podkreślali w podsumowaniu przeglądu). W kategorii orkiestr młodzieżowych Camerata zajęła 1 miejsce! ex aequo z orkiestrą Kaprys ze Źlinic. W przeglądzie udział wzięło 15 zespołów. Gratulujemy wszystkim muzykom: chórzystom i orkiestrantom.

Dziękujemy Wam za trud i pracę włożoną w przygotowania do przeglądów, jak również za zaangażowanie w tworzenie tych zespołów na co dzień.
Gratulujemy prowadzącym zespoły państwu Bernadecie i Ernestowi Malik.

Orkiestra Camerata_przegląd_I.jpeg
Orkiestra Camerata_przegląd_II.jpeg