Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

Akcja BIG JUMP

W niedzielę, 13.07.2014 r. o godz. 15:30 nad brzegiem rzeki Budkowiczanki w Zagwiździu odbyła się akcja BIG JUMP Klubu Gaja. Swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek manifestowaliśmy przez wejście do wody Budkowiczanki przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu.    

Fotorelacja z akcji BIG JUMP:

BIG JUMP_Gmina Murów_2014_I.jpeg
BIG JUMP_Gmina Murów_2014_IV.jpeg
Była z nami również Lokalna Grupa Rybacka (LGR) "Opolszczyzna". Dziękujemy LGR za przybycie i poparcie naszej akcji.
BIG JUMP_Gmina Murów_2014_III.jpeg
BIG JUMP_Gmina Murów_2014_II .jpeg
BIG JUMP_Gmina Murów_2014_V.jpeg

Jak wyglądała akcja BIG JUMP w naszej gminie?

W niedzielę, 13.07. o godz.15.30 zebraliśmy się nad brzegiem Budkowiczanki w Zagwiździu przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu i skoczyliśmy do wody! Była z nami również Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna", której serdecznie dziękujemy za przybycie i poparcie akcji BIG JUMP

Samorząd Gminy Murów popiera akcję Klubu Gaja i zachęcał swoich mieszkańców i wszystkich miłośników rzeki Budkowiczanki do udziału w europejskiej inicjatywie dla czystych rzek. Z przebiegu akcji sporządzone zostały pamiątkowe zdjęcia, które samorząd przesłał na adres mailowy koordynatora - Klubu Gaja. 

Więcej informacji nt. akcji Klubu Gaja: kliknij tutaj.
Relacja Klubu Gaja z BIG JUMP w całej Polsce, m.in. w Gminie Murów: kliknij tutaj.

Rzeka Budkowiczanka należy do najczystszych rzek Opolszczyzny, bogata w różnorodną florę i faunę, zaprasza do obserwacji przyrodniczych, tematycznych spływów kajakowych oraz rześkich kąpieli. W I edycji ogólnokrajowego konkursu Klubu Gaja - "Rzeka Roku 2013" nasza Budkowicznka zdobyła 4 miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych rzek Polski! 

Zdrowe rzeki to bogate i różnorodne środowisko naturalne czyli lepsza jakość naszego otoczenia, m.in. atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, pełne łowiska, miejsca rekreacji i radości! Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny.  Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale i obywatele.

Honorowy patronat nad akcją BIG JUMP przejął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.


Zdjęcia Budkowiczanki i miejsca na BIG JUMP:

Budkowiczanka_II.jpeg
Budkowiczanka_I.jpeg
Budkowiczanka_miejsce na BIG JUMP.jpeg