Logo BIP Logo ePUAP
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ

Gmina Murów - wielozadaniowa, darmowa aplikacja mobilna dla mieszkańców

240 lat

W sobotę w świetlicy OSP odbyła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce Zespołu Fenix.

W niedzielę o godz. 14.00 ksiądz Proboszcz Waldemar Klose odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji wszystkich, którzy tworzyli podwaliny naszej wspólnoty, wszystkich zmarłych, a także obecnie żyjących.
Po mszy św. dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy OSP. Po przywitaniu gości oraz wszystkich zebranych została przedstawiona krótka historia powstania wsi. Następnie Wójt Gminy Andrzej Puławski wraz z prezesem Rejonowego Związku Pszczelarzy - Henrykiem Nosewicz udekorowli zasłużonych pszczelarzy z Gminy Murów Medalami Zasłużonych dla Rolnictwa. W gronie tym znależli się: Pan Henryk Krawczyk z Bukowej, Pan Ryszard Bortnik z Murowa i Pan Karl-Heinz Matyschok z Dębińca. W części oficjalnej głos zabrał również Wójt Gminy, który podziękował mieszkańcom za ich pracę i zaangażowanie życząc kolejnych sukcesów. Wójt wręczył również sołtysowi drewnione trofeo zokolicznościową dedykacją.
Następnie rozpoczął się program artystyczny. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zaprezentowały wiersze o naszej miejscowości oraz piosenkę o rodzinie. Następnie odbyła się prezentacja  multimedialna przygotowana przez P. Sylwię Dydzik dokumentująca trzy obszary "Wspomnienia z przeszłości", "Najważniejsze wydarzenia w kościele filianym" oraz "Wydarzenia z ostatnich dwóch lat". Prezentacja była przeplatana występem Zespołu Bukowianki oraz dziewcząt - Oli i Sylwii.
Całej uroczystości towarzyszyła wspaniała atmosfera licznie zebranych mieszkańców oraz gości.

DSC03120.jpeg 1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg 10.jpeg   11.jpeg   12.jpeg    14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 19.jpeg 20.jpeg 21.jpeg 22.jpeg 23.jpeg